Saldžios dovanos - universalus „receptas“ kiekvienai situacijai?

Saldžios dovanos, gurmaniškos dovanos, skanios dovanos ir dovanų rinkiniai - per 10 skanių idėjų, kaip palikti įspūdį ne tik šeimoje ar draugų aplinkoje, bet ir versle. Maloni staigmena kainuoja visai nedaug, o štai diena garantuotai spalvingesnė, įspūdis ir šiltas prisiminas - ilgam!

6 min read

Saldžios dovanos – 10 skanių idėjų, kaip palikti įspūdį ne tik šeimoje ar draugų aplinkoje, bet ir versle

Saldžios dovanos, taikliai parinkus šias konkrečiam adresatui ar progai – universalus „receptas“, išvaduosiantis nuo dažną kamuojančio „nežinau, ką padovanoti“ klausimo. Ir, svarbiausia, būsite tikri, jog kava, juodasis šokoladas ar kitos skanios dovanos nebus tik formalus „pliusiukas“: patikėkite, skanios dovanos lentynoje tikrai nedulkės! Šių gavėjas, nesvarbu, tai būtų mylima močiutė, geriausia draugė ar verslo partneris, mėgaudamasis iš jūsų rankų gautais gardėsiais ar kitomis valgomomis, gurmaniškomis dovanomis, prisimins jus, o gal net, pasitelkus skonio receptorius, pagalvos ir apie mūsų šalį (pavyzdžiui, riešutainis – pagal unikalų receptą gaminamas gardėsis, analogų kitose šalyse tikrai neturintis!). Kiekviena dovana, kad ir kokia nedidelė ši bebūtų, turi „transliuoti“ tam tikrą „žinutę“, išreiškiančią jūsų dėmesį, palankumą, dėkingumą, meilę ar kitas teigiamas emocijas, ilgai išliksiančias širdyje ir atmintyje.

Gurmaniškos dovanos – idėja, vertinama net Japonijoje

Kodėl, kalbėdami apie dovanas, iš visų pasaulio valstybių išskyrėme būtent Japoniją? Nes tai – šalis, turinti išskirtines dovanojimo tradicijas ir net griežtas taisykles, ką, kaip ir kokiomis progomis dera dovanoti, o ko – šiukštu negalima. Ar žinojote, jog dovanojimas Japonijoje yra laikomas atskira meno šaka?

Šiandien dovanojimo meno taisyklės tapo kur kas paprastesnės ir lankstesnės, tačiau paties svarbiausio japonai nepamiršo. Ieškant dovanos, nesvarbu, tai būtų brangesnis daiktas ar daug nekainuojančios valgomos, gurmaniškos dovanos, būtina šias rinkti apgalvotai, estetiškai supakuoti bei, žinoma, tinkamai, atsižvelgiant į konkrečios progos etiketą bei santykį su adresatu, įteikti.

Japonai, vaizdžiai tariant, švaistosi dovanomis į visas puses. Tiesa, nesupraskite to tiesiogine prasme: kaip minėjome, dovanos įteikimo procesas – itin atsakingas žingsnis, kurį atlikus ne pagal etiketą, senovėje grėsė net bausmės. Šioje šalyje įprasta dovanoti visomis progomis, nesvarbu, tai būtų kūdikio gimimas, santuoka, susipažinimas su naujais kaimynais ar, grįžus iš atostogų, kolegų pavaišinimas parvežta arbata, saldėsiais. Dovanos šioje kultūroje – ne tik formalumas, bet ir draugystės, meilės, pagarbos, dėkingumo ar tiesiog priminimo, jog esi ne vienas, išraiška.

Kad ir kokia turtinga šalis bebūtų, natūralu, jog toks dovanojimo menas, perkant tik brangius daiktus, atriektų itin didelę dalį biudžeto ir, tikėtina, būtų „įkandamas“ ne kiekvienam japonui. Tad gurmaniškos dovanos ar saldžios dovanos, kurios įprastai daug nekainuoja, šioje šalyje taip pat labai populiarios. Jei ir jūs turite glaudžių ryšių su šios tolimos šalies (taip pat – bet kurios kitos užsienio šalies) gyventojais, dėl dovanos sukti galvos nebereikės. Tiesa, rinkitės ne eiliniame prekybos centre randamas, tačiau labiau išieškotas, originalias, lietuvių tautinį paveldą atspindinčias valgomas dovanas. Mūsų pasiūlymas – tokios saldžios dovanos, kaip, pavyzdžiui, dieviškai skanus bei estetiškai supakuotas „Riešutainis“ ar medaus dovanų rinkiniai su levandų, pienių žiedų sirupais arbatai gardinti bei gurmaniški rinkiniai (pavyzdžiui, „Pono Makarono“ rinkinys, kurį sudaro makaronai, pomidorų tyrė, specialūs prieskoniai).

Migdolai-sokolade
Migdolai-sokolade
Doavanu-rinkiniai
Doavanu-rinkiniai
Šokolas-zele-saldainiai
Šokolas-zele-saldainiai
Skanios dovanos klientams ir verslo partneriams – alternatyva tušinukams?


Remiantis etiketu, dovanos klientams ir verslo partneriams atlieka noro užmegzti ar dar labiau sutvirtinti bendradarbiavimą, išreikšti padėką už lojalią draugystę funkciją. Taip pat tai – reikšminga reprezentacinė įmonės ar, kalbant apie užsienio partnerius ir klientus, ir visos šalies, detalė, pasveikinimas įmonei svarbios datos ar visuotinės šventės (pavyzdžiui, Kalėdų) proga. Skanios dovanos klientams, pavyzdžiui, kokybiška kava ar skanus juodasis šokoladas – ir maloniai nuteiksiantis priedas prie kvietimo atvykti į verslo susitikimą.

Taip, supratote teisingai: saldžios dovanos – puiki idėja ir rimtiems, kostiumus vilkintiems „dėdėms“ pradžiuginti! Niekur neparašyta, jog verslo dovanos – tik tušinukai su įmonės logotipu, šalies tautinė atributika ar kiti vardiniai suvenyrai. Verslininkai – praktiški ir racionalūs žmonės, tad, logiška, jog daugumą pamalonintų galimybė pasimėgauti aromatinga kava ir, pavyzdžiui, migdoliniais sausainiukais bei mini keksiukais iš Sicilijos, o ne dar vienas suvenyras, nugulsiantis lentynoje.

Vadovai, siekdami atsidėkoti už lojalumą bei paskatinti siekti dar geresnių rezultatų, turėtų nepamiršti ir savo darbuotojų. Saldžios dovanos, pavyzdžiui, medus, arbata ar šokoladas gali tapti puikia darbuotojo pasveikinimo gimtadienio proga idėja, medaus ir migdolų šokolade ar gurmaniški rinkiniai – dovana Kalėdoms. Žinoma, ir įmonės vadovas neliks nuskriaustas! Spalio 16-toji – tarptautinė Boso diena. Šią proga raginame nepamiršti savo vadovo: pasveikinkite šį ne tik nuoširdžiu žodžiu, bet ir maža, saldžia ar, priklausomai nuo skonio, gurmaniška smulkmena. Juk, kaip sakoma, mažos dovanėlės stiprina draugystę, o gera atmosfera itin svarbi ne tik asmeniniame, bet ir profesiniame gyvenime.

Juodasis-sokoladas
Juodasis-sokoladas
Leone-rinkiniai
Leone-rinkiniai
Skanios dovanos Kalėdoms ir dovanų rinkiniai – galimybė parodyti dėmesį, išvengiant apsipirkimo karštligės

Jei jums Kalėdos – tai ne beprotiškas paskutinės minutės prekybos centrų šturmas ar akinamas blizgesys, o galimybė pabūti kartu su artimiausiais bei į širdį ir namus įsileisti tą stebuklingą dvasią, dar nereiškia, jog privalu atsisakyti materialios pasveikinimo formos. Juk, sutikite, kalėdiniu laikotarpiu užsukti į bičiulių namus tuščiomis rankomis nebūtų jauku. Ir ne dėl to, jog, tikėtina, patys būsite pasveikinti: artėjant tokioms išskirtinėms progoms, noras parodyti dėmesį brangiems žmonėms dar didesnis. Leisti sumas brangioms dovanoms (tokiu atveju pradėti taupyti tektų jau vasarą) bei sukti galvą, kas pradžiugintų vieną ar kitą žmogų, neteks. Skanios dovanos Kalėdoms – universalus ir visada efektingas variantas! Beje, dovanoti valgomas dovanas Kalėdų proga Lietuvoje buvo įprasta visais laikais (o saldžios dovanos buvo bene laukiamiausios!), tad, pasirinkus šį variantą, nenuklysite ir nuo tradicijų.

Sąrašas asmenų, kuriuos norite ar privalu (taip, ir per tokias dvasingas šventes dažnai esame priversti nepamiršti pareigų) pasveikinti Kalėdų proga, būtų iš tiesų ilgas. Ir, svarbiausia, kiekviena dovana turi būti kruopščiai apgalvota. Misija, pasmerksianti jus stumdytis prekybos centruose, kartu su šimtais kitų, karštligiškai ieškančių kalėdinių dovanų? Nebūtinai! Rinkitės nedideles šeimų parduotuvėles, savo asortimente siūlančias išskirtinius, lietuviškus rankų darbo produktus: taip ne tik paremsite smulkųjį verslą, bet ir greitai bei patogiai apsipirksite tiesiog internetu.

Kava, arbata, juodasis šokoladas ar unikalios receptūros, estetiškai supakuotas „Riešutainis“ ar kitos saldžios dovanos – puiki dovana po egle saldėsių mėgėjams. Dovanų rinkiniai – išsigelbėjimas tais atvejais, kai ieškoma didesnės ar bendros dovanos visai šeimai. Rinkitės jau paruoštus dovanų rinkinius: medus ir migdolai šokolade ar medaus rinkiniai su levandų, pienių žiedų sirupais, skirtais arbatai paskaninti. Saldžių ar gurmaniškų dovanų rinkinius, atsižvelgdami į skirtingų asmenų pageidavimus, iš atskirtų produktų galite sukomplektuoti ir patys: beliks gražiai supakuoti ir palinkėti linksmų Kalėdų!

Riesutainis-pusu-sirupas-migdolai
Riesutainis-pusu-sirupas-migdolai
Dovanu-rinkiniai-Kaledoms
Dovanu-rinkiniai-Kaledoms
Riesutainis-medus-migdolai
Riesutainis-medus-migdolai
Saldžių ar gurmaniškų dovanų rinkinys – maloni smulkmena bet kokiai proga

Laukiant svečių tą dieną, kai kalendorius primena apie vieną ar kitą svarbią progą, pavyzdžiui, gimtadienį, Kalėdas ar vestuvių jubiliejų, nuojauta kužda: bus dovanų! O juk labiausiai nustebina netikėti dalykai: pasinaudokite tuo ir saldžiomis dovanomis pradžiuginkite be progos! „Riešutainis“ – seniai matytai draugei, indelis medaus – močiutei ir jūsų saldiems pokalbiams prie arbatos, migdolinių sausainių ir mini keksiukų rinkinys iš Sicilijos – mylimiausiai vaiko auklėtojai, kava – artimiausiai kaimynei, visada pagelbstinčiai, kai baigiasi koks ingredientas blynų gamybai, medaus ir migdolų šokolade rinkinys – kolektyvo merginoms (juk saldžios pertraukėlės įkvepia darbams), gurmaniškas makaronų rinkinys – įdomesniems pietums ar vakarienei su mylimuoju...Saldžios dovanos, nesvarbu, tai būtų kokybiško, juodo šokolado plytelė ar gurmaniškas medaus dovanų rinkinys su levandų, pienių žiedų sirupais – maloni smulkmena, išgelbėsianti jus tiek norint oficialiai pasveikinti verslo partnerius ar klientus, tiek ir pradžiuginti artimąjį. Pasisaldinkime savo bei sau svarbių žmonių kasdienybę, ir tam visai nereikia oficialios progos!

Doavnu-maisai
Doavnu-maisai
Juodasis-sokoladas
Juodasis-sokoladas
Kavos-pupeles-sokolade
Kavos-pupeles-sokolade