SLAPUKŲ POLITIKA

1. BENDRA INFORMACIJA

MB Skonio pastelė (toliau - Duomenų valdytojas arba Bendrovė) šia politika (toliau – Slapukų politika) nustato asmens duomenų tvarkymo sąlygas Bendrovei naudojant slapukus (angl. cookies) jos valdomoje interneto svetainėje www.skoniopastele.lt (toliau – Svetainė). Slapukų politikos sąlygos taikomos kiekvieną kartą jums norint pasiekti mūsų teikiamą turinį ir (ar) paslaugą, nepaisant to, kokį įrenginį (kompiuterį, mobilųjį telefoną, planšetę, televizorių ar kt.) naudojate. Šioje Slapukų politikoje aprašoma, kokie slapukai naudojami Svetainėje, kokiais tikslais jie naudojami, taip pat kokias teises turi naudotojai, norintys pakeisti ir pasirinkti slapukų naudojimo tvarką pagal savo poreikius. Slapukai padeda Svetainės serveriui identifikuoti, kad būtent Jūs naudojatės Svetaine, ir automatiškai tankinti turinį pagal Jūsų poreikius.

2. KAS YRA SLAPUKAI?

Slapukas yra nedidelis failas, išsaugomas interneto naršyklėje, kai tik Jūs apsilankote interneto svetainėje. Tekstiniame faile įrašyta informacija skirta įsiminti nustatymus, kuriuos interneto svetainės lankytojas pasirinko interneto svetainei peržvelgti, tam, kad kitą kartą lankytojui nereikėtų jų įvesti pakartotinai. Mes naudojame kelių tipų slapukus – nuolatinius ir sesijos. Sesijos slapukai ištrinami iš Jūsų įrenginio, kai tik uždarote interneto naršyklę. Nuolatiniai slapukai saugomi Jūsų įrenginyje tol, kol jie yra specialiai ištrinami arba kol baigiasi jų galiojimas.

Be to, slapukai gali būti naudojami šiais tikslais:

Būtinieji slapukai. Šie slapukai yra būtini tinkamai Svetainės veikimui, todėl jais surinktus asmens duomenis mes tvarkome mūsų teisėto intereso užtikrinti tinkamą Svetainės veikimą pagrindu.

Funkciniai slapukai. Šie slapukai išsaugo informaciją apie Jūsų pasirinktas nuostatas Svetainėje, atsižvelgiant į Jūsų asmeninius interesus. Šie slapukai saugomi Jūsų įrenginyje tol, kol Jūs juos sąmoningai ištrinsite. Šiais slapukais surinktų duomenų tvarkymo pagrindas — Svetainės lankytojo sutikimas.

Statistiniai / analitiniai slapukai. Šie slapukai skirti rinkti ir kaupti statistinius duomenis apie Svetainės struktūrą, rinkodaros akcijų duomenis, taip pat informaciją apie lankytojų skaičių, Svetainėje praleistą laiką, naudotojų grupes ir paieškos įrankius. Informacija naudojama analitiniais tikslais, siekiant išsiaiškinti, ar Svetainės lankytojai domisi Svetainės funkcionalumu bei jos funkcionalumo ir patogumo pagerinimo galimybėmis. Kai kuriais atvejais Svetainėje naudojamus analitinius slapukus Bendrovės nustatyta tvarka ir tik nurodytais tikslais valdo trečiosios šalys, pavyzdžiui, Google Analytics. Tokie slapukai yra vadinami trečiųjų šalių slapukais. Šiais slapukais surinktų duomenų tvarkymo pagrindas — Svetainės lankytojo sutikimas.

Rinkodaros slapukai. Šie slapukai skirti Svetainės turiniui tinkinti pagal Jūsų poreikius, taip pat informacijos paklausos plėtrai užtikrinti.

3. KOKIE SLAPUKAI NAUDOJAMI SVETAINĖJE?

Bendrovė Svetainėje adresu www.skoniopastele.lt naudoja toliau nurodytus slapukus. Būtinieji slapukai pradeda veikti iš karto atidarius Svetainę, o nebūtinieji - Jums išreiškus sutikimą juos priimti:

Slapuko pavadinimas. NID

Teikėjas. google.com

Aprašymas. Naršyklės (rinkodaros) slapukas. Registruoja unikalų identifikacinį kodą, kuriuo identifikuojamas sugrįžtančio naudotojo įrenginys. Daugiau informacijos apie Google slapukus galima rasti Google slapukų politika.

Saugojimo trukmė. Slapuko galiojimas automatiškai baigiasi po 6 mėnesių

Slapuko pavadinimas. Facebook Pixel (konversijų sekimas)

Teikėjas. Facebook

Aprašymas.„Pixel“ žyma –  tai paslėptas programinis kodas. „Pixel“ žyma renka informaciją su trumpais programinio kodo fragmentais, kurie perkelia šią informaciją į mažą grafinį vaizdą (paprastai nematomą) apie Jūsų veiksmus, kuriuos atliekate mūsų svetainėje. Surinkta informacija persiunčiama į “Pixel” paslaugų tiekėjo serverį, priešingai nei slapukai įrašydami į Jūsų naršyklę.„Pixel“ gali rinkti įvairią informacija apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje, mygtukų paspaudimus tam tikrose vietose, pildomų formų laukų informaciją, IP adresą, informaciją apie naudojamą interneto naršyklę ir kt. „Pixel“ žyma taip pat atpažįsta tam tikros rūšies informaciją Jūsų kompiuteryje, pvz., esamus slapukus ir juose užfiksuotą informaciją, tokiu būdų padeda parinkti Jums reklamas, jas optimizuoti pagal surinktus duomenis, kurti tikslines auditorijas būsimoms reklamoms ir pakartotinės rinkodaros pasiūlymus potencialiems klientams – žmonėms, kurie jau ėmėsi tam tikrų veiksmų mūsų svetainėje.

„Facebook Pixel“ įrankį suteikia įmonė „Facebook“, todėl ji turi prieigą prie šiuo įrankiu surinktų statistinių duomenų. „Facebook“ užtikrina, kad atitinka taikomiems BDAR reikalavimams. Apie tai galite plačiau skaityti Facebook Pixel.

Saugojimo trukmė. Bendrovė duomenis naudos iki 3 metų.

Slapuko pavadinimas. „Google Analytics“

Teikėjas. Google.com

Aprašymas.Tai tinklalapio analizės paslauga, kurią teikia Google Inc. (Google). „Google Analytics“. Naudojami slapukai, kurie surenka informacija apie veiksmus svetainėje (įskaitant Jūsų IP adresą). Ši informacija bus persiunčiama ir saugoma Google serveriuose Jungtinėse Amerikos Valstijose. Šią informaciją Google naudos veiksmams svetainėje įvertinti, svetainės operatoriams skirtoms ataskaitoms apie svetainės aktyvumą sudaryti bei kitoms su svetaine ir interneto naudojimu susijusioms paslaugoms teikti. Google gali persiųsti šią informaciją trečiosioms šalims, jeigu to reikalauja įstatymai arba jei šios trečiosios šalys apdoroja informaciją Google pavedimu.

Saugojimo trukmė. Bendrovė duomenis naudos iki 3 metų.

Slapuko pavadinimas. Google Adwords

Teikėjas. Google.com

Aprašymas. Siekiant pateikti tik Jums, kaip vartotojui, aktualias reklamas mes naudojame trečiųjų šalių slapukų informaciją apie Jūsų naršymo įpročius, kurią mums pateikia Google Adwords įrankis. Trečiosios šalys kurių reklamos vaizduojamos mūsų tinklapyje taip pat gali išsaugoti slapukus Jūsų naršyklėje. Google Adwords mums teikia asmeniškai neindikuojamą informaciją apie Jus ir Jūsų naršymo įpročius remarketingo tikslams.

Saugojimo trukmė. Bendrovė duomenis naudos iki 3 metų.

Slapuko pavadinimas. Socialinių tinklų slapukai

Teikėjas. Instagram, Pinterest, Youtube, Facbook, Google (plačiau puslapio pabaigoje)

Aprašymas. Šie slapukai gali leisti reklamas pritaikyti prie jūsų poreikių. Nors mes neturime prieigos prie šių slapukų ar jų renkamų duomenų bei negalime jų kontroliuoti, norime jus informuoti apie šiuos slapukus. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite toliau pateiktą socialinių tinklų slapukų sąrašą.

Saugojimo trukmė. Bendrovė duomenis naudos iki 3 metų.

Daugiau informacijos apie Bendrovės vykdomą asmens duomenų tvarkymą galite rasti mūsų Privatumo politikoje

4. KAIP PASIRINKTI IR PAKEISTI SLAPUKŲ NAUDOJIMO TVARKĄ?

Bendrovė informuoja jus, kad galite ištrinti visus Jūsų kompiuteryje saugomus slapukus, o daugelyje naršyklių galite pasirinkti slapukų neišsaugoti. Pirma, galite ištrinti visus Jūsų prietaise jau esančius slapukus, išvalydami Jūsų naršyklės naršymo istoriją. Tokiu būdu bus pašalinti visi visų Jūsų aplankytų tinklalapių slapukai. Tačiau žinokite, kad Jūs galite prarasti ir dalį išsaugotos informacijos (pvz., išsaugotus prisijungimo duomenis, tinklalapiuose naudojamus pasirinkimus).

Prašome nepamiršti, kad išjungę slapukus galite netekti galimybės naudotis daugybe funkcijų, būtinų tam, kad Tinklalapis tinkamai veiktų. Jei Jums reikia daugiau informacijos, aplankykite tinklalapį daugiau apie slapukus.

Šiame tinklalapyje rasite išsamią, nepriklausomų ekspertų parengtą informaciją apie tai, kaip savo tinklalapyje galite išjungti slapukus ir kaip galite pašalinti tuos slapukus, kurie jau yra saugomi Jūsų kompiuteryje. Norėdami pašalinti slapukus savo mobiliajame telefone, atitinkamos informacijos turėtumėte ieškoti telefono vartotojo instrukcijose.

 Slapukų politika paskutinį kartą buvo atnaujinta 2021 m. spalio 23 d.